Kaktus.co.il - פורטל החדשות והתרבות של נתניה והסביבה - ספורט - איתן אורבך מציג: עולם המים
המייל האדום
ראשי חדשות ספורט ביזנס טכנולוגיה
תלונות גלריות נוער פנאי משחקים
איתן אורבך מציג: עולם המים
קבלו את הרכש החדש של קאנטרי החוף הירוק: איתן אורבך, שחיין אולימפי לשעבר, אח"כ דוגמן מצליח ומנחה בערוץ החיים הטובים, ינהל מעכשיו את ביה"ס לשחייה בקאנטרי. אהה, והוא מוקסם מהילדים ומנתניה
מאת: קרן שמש 12:09 28/03/2008

כולם מכירים את איתן אורבך, אחד מגדולי השחיינים הישראלים מאז ומעולם, ההבטחה הגדולה, היפיוף בעל העיניים הכחולות, שחצה את הגשר מעולם הספורט לעולם הזוהר והעסקים, אך דומה כי לרגע לא יכול היה להתנתק לחלוטין מהאהבה הכי גדולה שלו - המים. אז עכשיו זה רשמי: איתן אורבך מגיע לנתניה, והפעם כדי לנהל את בית הספר לשחייה בקאנטרי החוף הירוק. או כמו שהוא מגדיר זאת: "זה שאני פה זה הכי טבעי שיכול להיות". אז לכל האימהות שחלמו שאיתן אורבך ילמד את הקטנים שלהם לשחות, זה בדיוק הזמן להפוך אותו למציאות. בזמן שהילד במים, אתן יכולות פשוט להסתכל ולשטוף את העיניים מבלי להרגיש נקיפות מצפון על מה שהבעל חושב. כי אחרי הכל, איתן פה בשביל הילדים.
 
פגשתי את אורבך בקאנטרי הצמוד לבריכת השחייה. אנחנו יושבים על ספסל שנושק לדשא. אורבך מאוד מקצועי ומשתדל להעביר בשיחה את המשמעות של בית ספר כזה לילדים, את החשיבות של הספורט לחינוך ולערכים. וכשהוא אומר זאת, הוא עושה את זה מניסיון, אותו הוא רוצה להעביר לילדים. "זה לא בית הספר הראשון שלי לשחייה", מסביר אורבך, "לפני ארבע שנים החלטתי לפתוח בית ספר לשחייה ברמת אביב ג'. תוך כדי פתחתי בית ספר ביהוד שפעל שלוש שנים. עכשיו, דרך חבר משותף, הגעתי לנתניה, ואני מקבל מהעיר תחושות מאוד טובות. המחשבה על בתי ספר לשחייה היתה מאוד טבעית. יש לי המון ניסיון אז אין סיבה שאני לא אעביר אותו קדימה".
 
היה ונברא
 
איתן אורבך נולד בחיפה והחל לשחות באופן מקצועי בגיל 13. ארבע שנים לאחר מכן הוא זכה באליפות אירופה לנוער לשנת 1994, במשחה ל-200 מטר גב. באולימפיאדת אטלנטה 1996 הוא היה שותף לרביעיית השליחים הישראלית שהופיעה בגמר האולימפי. שיא הקריירה של אורבך היה באולימפיאדת סידני 2000, שם העפיל לגמר אולימפי שני עבורו, והפעם במקצה אישי. את משחה הגמר סיים במקום השמיני.
 
אורבך נחשב לכשרון לא מנוצל, פוטנציאל אדיר שלא מומש עד תום, אבל דומה כי בעולם העסקים הוא ממצה עצמו היטב. עם פרישתו מעולם השחייה הוא החל להיכנס לעולם העסקים. באביב 2007 הצטרף אורבך לקבוצת יזמים שהקימו בר שכונתי בתל אביב - הברגמן. בהמשך הוא פתח משרד יחסי ציבור, היה דוגמן מוביל ונחשק והיום ניתן לראות אותו כאחד ממנחי ערוץ החיים הטובים.
 
אבל בתי הספר לשחייה הם הדובדבן שבקצפת מבחינתו של אורבך. "לעבוד עם ילדים זה אחרת", אומר השחיין, "זו פשוט עבודה שונה מכל דבר אחר. מי שלא עבד עם ילדים לא יכול להבין זאת. קודם כל העבודה היא עם הילדים בתוך המים, עבודה אישית. הקשר שנוצר הוא מאוד חם, כי ילדים יודעים להחזיר אהבה. הם מראים את ההערכה שלהם בצורה הכי פשוטה שיש ולכן הסיפוק שיש הוא אדיר. אין שם משחקים. זה הדבר הכי אמיתי שיש".
 
מעבר לניהול השוטף של בית הספר לשחייה, אורבך מתכוון להיות מעורב בכל. הכשרת מדריכים ולימוד הילדים באופן אישי הם רק חלק מהתוכניות שלו. הוא לא מסוג האנשים שיתכננו לשבת בצד ולחלק הוראות, אלא בדיוק מהסוג השני - זה שיהיה מעורב בשיעורים לתלמידים. כזה שרוצה להיות במים יחד עם התלמידים. "יש לי המון ניסיון משני צדדים - גם כמאמן וגם כשחיין", אומר אורבך, "אימנתי את נבחרת השחייה של המרכז הבינתחומי ויש לי את הניסיון הרב שרכשתי כספורטאי מקצועי. אני לא אומר שאני הכי טוב, אבל יש לי ידע שאני רוצה להעביר אותו הלאה וזה בדיוק מה שאני מתכוון לעשות פה. אני אוהב את המקום הזה. המיקום הוא מדהים: קרוב לים, והבריכה מצוינת. אין היום הרבה בריכות בגודל הזה. חשוב לי להיות במים פיזית עם הילדים, ומהצד השני חשוב לי להכשיר מדריכים שיוכלו להעביר את הידע הלאה".
 
החיים במים
 
איתן אורבך רוצה להגיע לכולם. ממש כמו שאמנים רוצים לקרב את הציבור הכללי לאמנות, כך השחיין האולימפי לשעבר רוצה לקרב את גברים, נשים וטף למים. "המטרה היא להגיע לכולם", הוא מסביר, "לקרב את האנשים למים. ילדים מגיל חמש שרוצים להתחיל לשחות ומבוגרים שאף פעם לא היתה להם את האפשרות ללמוד. יש המון מבוגרים שיש להם פחד נוראי מהמים והייתי שמח לעזור להם. יוצא לי לדבר עם אנשים בגיל שלי שלא יודעים לשחות. התחושה של הביטחון במים היא חשובה. השחייה יכולה לעשות הרבה לילד ואני אומר זאת מניסיון. זה בריאות וכושר אבל גם מסגרת טובה. זה נותן לך פלוס מסוים על אחרים, התמודדות עם פחדים, כל עניין התחרות מחשל אותך. הילדים לומדים להתמודד עם קושי בעזרת מאמץ, לומדים על הגבולות שלהם, וכל זאת בלי לחץ".

איתן אורבך. עכשיו הוא יהיה בקאנטרי החוף הירוק בדרום נתניה

איתן אורבך. עכשיו הוא יהיה בקאנטרי החוף הירוק בדרום נתניה

טועה מי שחושב לעצמו שהנה אורבך מתכוון לגדל לנו אלופים מקומיים עם פוטנציאל לאולימפיאדה. כאן מדובר בטוהרת המים, בלי הלחץ של הספורט המקצועני. "זו לא שחייה מקצועית", מסביר אורבך, "אין כאן לחץ כמו בספורט מקצועי. זו מסגרת מאוד מומלצת לילד. כמו כל ספורט עדיף שהם יהיו פה מאשר בחוץ".

אז אמנם אורבך מדגיש מאוד את הפן הקהילתי חינוכי, אולם הוא לא פוסל את האפשרות לפיה בשיעורי השחייה בקאנטרי יתגלה כוכב שחייה מבטיח עם עתיד גדול. "ברור שזה אפשרי", הוא אומר, "זה בהחלט יכול להיות ואני אשמח להיות זה שיגלה את אותו כוכב. בכל אופן, אני כאן בכדי לתת מעצמי ומהידע שלי, לשפר את סגנונות השחייה ולהקנות ידע. אני מאמין שזה יכול לעשות רק טוב. זה המעבר שאני יכול לתת, אם זה לקבוצות שרק עכשיו לומדות לשחות ואם זה לקבוצות הקיימות שמחפשות את השיפור וההתקדמות. אני קשוב למה שקורה".
 
יהיה טוב
 
כאשר אני שואלת את אורבך כיצד לדעתו יתפתח המקום, הוא משיב בחיוך: "העיקר שהמקום יהיה מלא בילדים, המון ילדים, וגם המון הורים. המתקנים פה טובים ויש לאן להתקדם. אני שמח שהגעתי לפה ואני מאמין שיהיה טוב".
 
אמנם אתה בונה על ילדים, אבל אתה בטח מתאר לעצמך שאחרי הכתבה יגיעו לכאן לא מעט נשים להירשם?
"אני לא חושב שיותר נשים יגיעו, כי מי שלא רוצה לשחות לא תבוא לשחות, אבל אני מקווה שהן יגיעו בשביל השחייה עצמה".
 
הכתבה באדיבות המקומון 'חדשות נתניה'
 
צילום: רן אליהו

   

 תגובות  


יחסי ציבור | צאט לאתר | שוקולד | מוצרי תינוקותאלי שביט  | מלון בוטיק יוקרתי | ספא יוקרתי | צימר בדרום | צאט וירטואלי | אלי שביט הצלחה |
יחסי ציבור לעסקים קטנים  | מאמרי קידום | הסרת שיער | הסרת משקפיים | צ'אט וירטואלי | צ'אט אוטומטי | אבי אובלס | טיפול זוגי חדרה | הדרכת גננות | אלי שביטאלי שביט הצלחה
שוקולד | ול טל

 דרושים    צור קשר לפרסום תקנון האתר הפוך לאתר הבית
פיתוח על ידי חברת אפריקום מערכות כל הזכויות שמורות לקקטוס פורטל השרון והסביבה© 2004